Öğrenci Okul Numarası Nasıl Öğrenilir?

Öğrenci okul numarasını öğrenmek artık çok daha kolay! Günümüzde, öğrenciler ve veliler, e-devlet, E-Okul ve EBA platformları üzerinden öğrenci okul numaralarını hızlı bir şekilde öğrenebiliyorlar. Peki, öğrenci okul numarasını nasıl öğrenebilirsiniz? İşte cevabı!

E-Devlet Üzerinden Öğrenme

E-Devlet platformunu kullanarak öğrenci okul numaranızı öğrenebilirsiniz. Bunun için, e-devlet girişi yaptıktan sonra “Milli Eğitim Bakanlığı” seçeneğini seçmelisiniz. Açılan sayfada “Öğrenci Bilgi Sistemi”ne giriş yaparak okul numaranızı sorgulayabilirsiniz. Hemen buraya tıklayarak okul numaranızı öğrenebilirsiniz.

E-Devlet

E-Okul Platformu ile Öğrenme

E-Okul platformu, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrenciler, veliler ve öğretmenler arasındaki iletişimi güçlendirmek ve kaliteli hizmet sunmak amacıyla oluşturulmuştur. Bu platform üzerinden öğrenci numaranızı öğrenmek için şu adımları takip edebilirsiniz:

 1. E-Okul resmi sitesine buradan giriş yapın.
 2. Kullanıcı adı ve şifre bilgileriyle sisteme giriş yapın (Tek seferlik giriş kodunu da doğru bir şekilde girmeniz gerekiyor).
 3. Sisteme giriş yaptıktan sonra “Hizmetler” ve “Öğrenci Bilgi Sistemi” kategorilerine tıklayın.

Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden öğrenci numaranızı görüntüleyebilirsiniz. E-Okul mobil uygulamasını da akıllı telefonlarınıza indirebilirsiniz.

EBA Platformu ile Öğrenme

EBA platformu üzerinden de öğrenci numaranızı öğrenebilirsiniz. EBA sitesine girdiğinizde, ana sayfada öğrenci, veli ve öğretmen girişi seçeneklerini göreceksiniz. Kullanıcı adı ve şifre bilgilerinizle sisteme giriş yaparak, profil ve hakkında kategorilerine tıklayarak öğrenci numaranızı görüntüleyebilirsiniz. EBA mobil uygulamasını da akıllı telefonunuza indirebilirsiniz.

SMS ile Öğrenme

Turkcell, Türk Telekom veya Vodafone kullanan veliler, çocuklarının öğrenci numaralarını SMS ile öğrenebilirler. E-Okul ve GSM Operatörleri işbirliği sayesinde veliler, çocuklarıyla ilgili güncel bilgilere SMS ile ulaşabilirler. Ancak, bu hizmet için aylık bir ücret ödenmesi gereklidir. E-Okul mobil bilgi servisine üye olmak isteyen veliler, telefonlarından bir mesaj göndererek üyelik işlemini gerçekleştirebilirler.

Read:  E-OKUL: Eğitimde Bilgiye Ulaşmanın En Kolay Yolu

Üniversite Okul No Öğrenme

Üniversite öğrencileri, e-devlet platformu üzerinden okul numaralarını öğrenebilirler. Aynı zamanda üniversite öğrencileri, fakültelerindeki öğrenci işlerine giderek de okul numaraları hakkında bilgi alabilirler. Resmi üniversite internet siteleri de okul numarası öğrenme işlemleri için alternatif bir seçenektir.

İlkokul Okul Numarası Öğrenme

İlkokul öğrencileri ve mezunları, okul numaralarını öğrenmek için okulun öğrenci işlerine başvurabilirler. Ayrıca, E-Devlet üzerinden giriş yaparak ya da Milli Eğitim Bakanlığı Öğrenci Bilgi Sistemi’ne girerek okul numaralarını öğrenebilirler. Unutmayın, okul numarasını sadece öğrencinin velisi sorgulayabilir.

Açık Lise Okul Numarası Öğrenme

Açık lisede okuyan öğrenciler de okul numaralarını aynı şekilde öğrenebilirler. Bu adrese giderek, E-Devlet üzerinden açık lise öğrenci numaranızı öğrenebilirsiniz.

Artık öğrenci okul numarasını öğrenmek çok daha kolay! İhtiyaç duyduğunuz her an, yukarıdaki yöntemleri kullanarak okul numaranızı bulabilirsiniz.

FAQs

 • Okul numarasını hangi platformlardan öğrenebilirim?

  • Öğrenci okul numarasını E-Devlet, E-Okul ve EBA platformlarından öğrenebilirsiniz.
 • E-Okul ve E-Devlet arasındaki fark nedir?

  • E-Okul üzerinden sadece bir öğrencinin bilgilerine erişilebilirken, E-Devlet üzerinden birden çok çocuğunuzun bilgilerine erişebilirsiniz.
 • Hangi operatörlerle SMS ile öğrenci numarasını öğrenebilirim?

  • Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone kullanıcıları, çocuklarının öğrenci numaralarını SMS ile öğrenebilirler.
 • Okul numarası olmadan E-Okula giriş yapabilir miyim?

  • Hayır, E-Okula giriş yapabilmek için okul numarasına ihtiyacınız vardır.

Sonuç

Artık öğrenci okul numarasını öğrenmek çok daha kolay ve hızlı! E-Devlet, E-Okul ve EBA platformları üzerinden öğrenci numarasını öğrenebilir, eğitim hayatınızla ilgili bilgilere kolayca erişebilirsiniz. Sorularınızı ve önerilerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

Artı Özel Eğitim Merkezine