Sigorta Sorgulama: Kolay Yöntemlerle Detayları Öğrenin

Çalışanlar arasında en çok merak edilen konulardan biri sigorta sorgulama olabilir. Sigortalı bir çalışansanız ve sigorta detaylarınızı merak ediyorsanız, size 2 kolay yöntemle bilgilere ulaşmanın mümkün olduğunu söyleyebilirim. İşte sigorta sorgulamanın pratik yolları ve detayları!

4A Hizmet Dökümü Nedir?

4A Hizmet Dökümü

4A hizmet dökümü, her sigortalı çalışanın kolayca ulaşabileceği bir hizmet türüdür. Bu döküm üzerinden sigorta bilgilerinizi, ilk sigorta başlangıç tarihinizi, işe giriş ve çıkış tarihlerinizi, prim bilgilerinizi ve diğer sigorta detaylarınızı öğrenebilirsiniz.

E-devlet’ten 4A Hizmet Dökümü Sorgulama

E-devlet

4A hizmet dökümünü sorgulamak için artık E-devlet sistemi çok büyük bir kolaylık sağlıyor. E-devlet üzerinden SGK birimine giriş yaparak 4A hizmet dökümünü seçebilir ve bilgilerinizi sorgulayabilirsiniz. Bu dökümde sigortanızla ilgili pek çok detayı bulabilirsiniz. 4A hizmet dökümü ile edinebileceğiniz bilgiler şunlardır:

 • Kimlik bilgileri
 • İlk defa sigortalı olarak çalışmaya başladığınız tarih
 • Çalıştığınız yerlerde işe başlama ve işten çıkış tarihleri
 • Hangi şirkette ne kadar süreyle çalıştığınız
 • Ay ay yatan primler ve sigortanızın ödenip ödenmediği
 • Güncel çalıştığınız kurum veya şirket

E-devlet üzerinden 4A hizmet dökümü sorgulamanın adımları ise şöyledir:

 1. Eğer bir e-Devlet şifreniz yoksa PTT’ye giderek bir şifre almanız gerekiyor. Eğer şifreniz varsa bir sonraki adıma geçebilirsiniz.
 2. E-Devlet sitesinde bulunan Sosyal Güvenlik Kurumu sayfasına girin.
 3. E-Devlet şifrenizi ve T.C. kimlik numaranızı girerek kimlik bilgilerinizi doğrulayın.
 4. “4A hizmet dökümü” alanına tıklayın.
 5. Daha sonra kolay bir şekilde 4A hizmet dökümünüze ulaşabilirsiniz.

Telefon ile Sigorta Sorgulama

Telefon ile Sigorta Sorgulama

Telefon ile sigorta sorgulama ise SGK’ya bağlı olan ALO 170 numaralı hat üzerinden yapılır. 170’yi arayarak çağrı merkezi çalışanının sizden istediği bilgileri doğru bir şekilde vermeniz yeterli olacaktır. Daha sonra ise hizmet dökümünüzde yer alan detaylarla ilgili dilediğiniz sorulara cevap alabilirsiniz.

Read:  Rüyada Lise Öğrencisi Olmak: Sıradışı Bir Deneyim

Artı Özel Eğitim Merkezine olarak, sigorta sorgulama konusunda bilgilendirmelerde bulunduk. Siz de sağlık sigortası, trafik sigortası veya konut sigortası gibi sigorta hizmetlerimiz, sigorta paketlerimiz ve çeşitli poliçelerimiz hakkında daha detaylı bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilir ya da iletişim kanallarımız üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. Her gün güncellenen içeriklerimize ulaşmak için bizi takip etmeye devam edin!

Sıkça Sorulan Sorular (FAQs)